Liitu mailinglistiga

Tehnilised andmed

 


 „Kõikide plaatide emana" määrab puitlaastplaat teiste Repo by Sorbes plaatide põhiomadused:

- kõrge kvaliteet
- E1 emissiooni klass
- väga hea paindetugevus
- väga hea kruvide püsivus
- optimaalne plaadi struktuur 

Võimaldab mööblitootjatel säästa energiat ja saagimiskulusid. Ümarpuidu kasutamine tagab laastude optimaalse suuruse ja püsivad füüsikalis-mehhaanilised omadused.

Tehniline info - Melamiineeritud puitlastplaat  


OSB plaatidega tehakse pidevalt füüsikalisi teste, mis põhinevad spetsiaalsetel Kontrollimismeetoditel ja standardiseerimise testidel. OSB plaadile on iseloomulik ühtlane sisemine struktuur mõlema pinna uhesugune kvaliteet. OSB plaati toodetakse kaasaegse tehnoloogia järgi, tema parameetrid on võrreldavad vineeriga, kuid seejuures on ta ilmselgelt odavam. Kuna plaati on kerge töödelda, kuluvad tööriistad vähem ja tänu suurele kulumiskindlusele ei teki probleeme kruvide ja ehitusklambrite kinnitamisel.

Tehniline info - OSB plaat  


HDF (HIGH DENSITY FIREBOARD) – kõrgtihe puitkiudplaat. HDF – plaatide levik väga kiire maailmas, hinnanguliselt kasv 20% aastas. Tootmismahtude kasv jätkub. Puidu lahutamine kiududeks toimub termomehaaniliselt, mis tähendab puidu peeneks jahvatamist kahe ketta vahel, rakendades samal ajal surve all aurutamist. Seega on kiudude suund puhtjuhuslik, millest tulenevalt plaadi struktuur väga homogeene. Toorainena kasutatakse nii okaspuu- kui lehtpuitu. HDF plaadid on suure tiheduse ja kõvadusega. HDF plaadid kasutatakse mööblitööstuses ja sisekujunduses viimistlusmaterjalina.

Tehniline info - HDF plaat  


Töötaspinnad on valmistatud kõrge kvaliteediga puitlaastplaatidest. Töötasapindade pind on kaetud dekoratiivse kõrgsurve (HPL) laminaadiga, mis garanteerib suure kulumiskindluse, niiskusele, suure vastupidavuse kriimustustele, majapidamises tekkivate plekkide tekkele, keemiatoodete mõjule. Erinevate tekstuuride ja värvide valik võimaldab leida sobiva tööpinna iga maitsele.

Tehniline info - TTP 


MDF plaat (Medium Density Fiber Board) – erinevalt teistest puu liikidest on valmistatud kuivmeetodil. Oma tugevusomadustelt ei ole MDF eriti hea ning niiskudes kaotab ta oma tugevust veelgi ning võib ühtlasi ka deformeeruda. Seega ei ole ta kõlbulik kasutamiseks ehituskonstruktsioonides välistingimustes, kuid kuivades ruumides on ta stabiilne. Seetõttu ongi MDF –plaadi peamiseks tarbijaks mööblitööstus.

Tehniline info - MDF plaat


Spoonplaat on naturaalse spooniga kaetud puitlaastplaat. Spoon on puidu pinnalt lõigatud õhuke, cirka 0.6mm, lehtvineer, mis plaadi valmistamisel liimitakse laastplaadi peale. Spoon on sama naturaalne, kui mis tahes puit. Plaat on mõlemalt poolt lihvitid ja väga kergesti töödeldav.

Tehniline info - Spoonplaat


Akrüül – ökoloogiliselt puhas ja läbipaistev polümeermaterjal omab häid füüsika ja mehaanilisi omadusi. See sobib termotöötlemiseks, on väga tugev vastupidav ultraviolettkiirgusele. Akrüülist välisplaat PLP on kaetud läikiva 1.4 mm paksuse akrüülplastikuga, mis annab peegelefekti. Plaadi tagumine külg on matt, kaetud 1.2 mm plastikuga ning on sama värvi nagu plaadi esikülg.  

Meie poolt pakutavad itaalia läikivad akrüülvälisplaadid on euroopa moe uusim trend. See materjal omab suurt värvipaletti ja seda on lihtne puhastada. Tänu paksule, 1.4 mm akrüülkattele, mis on läbinisti sama värvi, jääb pind ka pärast kriimustuste väljapoleerimist sile ja läikiv.

Unikaalsed iseärasused:

* Ideaalselt sile pind
* Ainulaadne läige – 100 gloss
* Plaadi tagakülg – mattplastik, välispinnaga sama värvi
* Kõrge vastupanuvõime värvi- ning läikemuutustele
* Vastupidavus kokkupuutel kuuma auru- ja vedelikega
* Vastupidavus deformatsioonidele mööbli tootmisel

Tehniline info - Akrüül plaat

Kõik õigused kaitstud - Plaadikeskus.ee, 2010 Telefon: (+372) 56 638 836 / E-post: info@plaadikeskus.ee