Liitu mailinglistiga

OSB 3

OSB PLAAT (Oriented Strand Board) – (tõlkes - orienteeritud lameda laastuga plaat) on materjal, mida valmistatakse ristkülikuliste puitlaastude pressimise teel kõrge rõhu ja temperatuuri tingimustes liimivat veekindlat fenoolkarbamiidformaldehüüdvaiku kasutades.

Ehituses asetatakse OSB plaat normeerivates trükistes kasutuse põhjal vineeriga samale kohale. OSB sisaldab üle 90% puitu. Seda toodetakse spetsiaalselt töödeldud väikese diameetriga puutüvedest.

 

OSB on nüüdisaegne viimistlus- ja konstruktsioonimaterjal, mis on USA-s, Kanadas ja viimasel ajal Saksamaal laialdaselt levinud, seda eriti teras- ja puitsõrestikega majade ehituses.

OSB eelkäijaks oli ameerika plaat "Waterboard", mida oli ehitusel kasutatud juba 30 aastat ja mida on üksikasjalikult kirjeldatud ja registreeritud käigis Ameerika ja Kanada eeskirjades ja ehitusstandardites.

OSB plaadi kõrged tehnilised parameetrid on seletatavad puidu kiulisusega, lamedate laastude tasandamisega kihtides ja pikkade laastude haakumisega, samuti tagab nende immutamine liimiga ja parafiinemulsiooniga suure vastupidavuse muutlikele ilmastikutingimustele.

OSB plaadile on iseloomulik ühtlane sisemine struktuur ja mõlema pinna ühesugune kvaliteet. OSB plaati toodetakse nüüdisaegse tehnoloogia alusel, tema parameetrid on võrreldavad vineeriga, kuid seejuures on ta tunduvalt odavam. Kuna plaati on kerge töödelda, kuluvad tööriistad vähem.

OSB plaat on tänu oma omadustele ja kasutusvariantidele ideaalne alternatiiv vineerile ja puidule näteks ehituses, mööblitööstuses jne. Seejuures on see materjal loodusesõbralik.

Kõik õigused kaitstud - Plaadikeskus.ee, 2010 Telefon: (+372) 56 638 836 / E-post: info@plaadikeskus.ee